Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/users/uni-lux/public_html/super-cool.eu/wp-content/themes/newz/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

Czym są klimatyzatory przemysłowe?

Czas czytania:1 minut, 53 sekund

Klimatyzatory przemysłowe to prawdziwy sprzęt do zadań specjalnych. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża moc oraz precyzja w regulowaniu temperatury powietrza. Do największych zalet klimatyzatorów przemysłowych zaliczamy ich podział na urządzenia mobilne oraz stacjonarne. Czym są klimatyzatory przemysłowe i co musisz o nich wiedzieć?

Czym są klimatyzatory przemysłowe?

Klimatyzatory stosowane w przemyśle znacznie różnią się od innych urządzeń, które kontrolują pracę powietrza w pomieszczeniach. To, co je wyróżnia to dużo większe możliwości. Tego typu urządzenia mogą być wykorzystywane w największych zakładach przemysłowych, pracując w ciągłym ruchu. Poradzą sobie one nawet z najrzadziej spotykanymi czynnikami, występującymi w halach procesów wytwórczych. Nie straszny im pył czy osad. Problemów nie sprawiają im zbyt wysokie temperatury otoczenia czy znaczące zanieczyszczenie. Nieustannie pracują one w najtrudniejszych warunkach, regulując wilgoć, temperaturę oraz szybkość powietrza. Co ważne, na rynku można znaleźć klimatyzatory do zadań specjalnych, które mogą działać nawet w strefach zagrożonych wybuchem. 

Klimatyzatory przemysłowe – gdzie są wykorzystywane?

To, co wyróżnia klimatyzatory przemysłowe to duże moce chłodnicze. Te sprawiają, że urządzenia mogą być wykorzystywane w odlewniach, hutach czy przy produkcji dźwigów i suwnic. Klimatyzatory produkowane są przy zachowaniu najwyższych standardów oraz z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, co przekłada się na aspekt ekonomiczny. Wiele modeli dostępnych w sklepach opiera się na free coolingu, czyli technologii wykorzystującej warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz do schłodzenia pomieszczeń. 

Jak wybrać klimatyzator przemysłowy?

Wybierając odpowiednie urządzenie do firmy, warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle ważnych czynników.

  • Wydajność. Klimatyzator musi radzić sobie w trudnych warunkach. Jego moc chłodnicza powinna być obliczona poprzez proste działanie, jakim jest pomnożenie powierzchni liczonej w metrach kwadratowych przez 100. Wówczas otrzymamy liczbę watów potrzebną do efektywnego chłodzenia pomieszczeń.
  • Zużycie energii. Wybierając klimatyzator warto, aby miał on funkcję energooszczędności. Jest to niezwykle ważne ze względu na koszty jego pracy. 
  • Miejsce, w którym będzie pracował klimatyzator. W zależności od tego, jakie będzie docelowe miejsce umieszczenia klimatyzatora, należy wziąć pod uwagę długość jego rur odprowadzających ciepłe powietrze oraz dobrać pod tym kątem inne parametry pracy urządzenia. 
  • Hałas. Poziom emitowanego hałasu to bardzo ważna kwestia szczególnie tam, gdzie przebywają pracownicy. W zależności od powierzonych obowiązków, wymagany jest bowiem różny poziom skupienia. W niektórych miejscach urządzenia będą mogły być więc głośniejsze, w innych zaś koniecznością będzie ich cicha praca.
Happy
Zadowolony
0 %
Sad
Smutny
0 %
Excited
Podekscytowany
0 %
Sleepy
Śpiący
0 %
Angry
Zły
0 %
Surprise
Zaskoczony
0 %
Previous post Rodzaje klimatyzatorów przemysłowych