Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/users/uni-lux/public_html/super-cool.eu/wp-content/themes/newz/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

Rodzaje klimatyzatorów przemysłowych

Czas czytania:1 minut, 34 sekund

Klimatyzatory to urządzenia składające się ze sprężarki, parownika oraz skraplacza, wykorzystywane powszechnie do schładzania pomieszczeń. Tego rodzaju sprzęt znajduje zastosowanie zarówno wśród użytkowników indywidualnych, jak i w przemyśle. Klimatyzatory przemysłowe używane są m.in. w halach produkcyjnych oraz serwerowniach, zapewniając odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza w tych pomieszczeniach.

Charakterystyka klimatyzatorów przemysłowych

W zależności od zastosowania wyróżnia się trzy kategorie klimatyzatorów. Pierwszą stanowią urządzenia przeznaczone do gospodarstw domowych, drugą urządzenia półprzemysłowe, a trzecią przemysłowe. Klimatyzatory przemysłowe to specjalistyczny sprzęt stosowany w miejscach, w których konieczne jest utrzymywanie odpowiednich parametrów powietrza.

W przeciwieństwie do domowych instalacji urządzenia przemysłowe są w stanie stworzyć pożądany mikroklimat w dużych obiektach, takich jak hale magazynowe i produkcyjne, hale handlowe, sale koncertowe lub obiekty sportowe. Do dyspozycji klientów są urządzenia stacjonarne oraz mobilne. Te drugie montuje się najczęściej w miejscach, w których zastosowanie urządzeń stacjonarnych nie jest możliwe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatorów przemysłowych

Jednym z podstawowych parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze stacjonarnych lub mobilnych klimatyzatorów przemysłowych, jest ich wydajność. Ta powinna być dostosowana do kubatury pomieszczenia oraz innych istotnych czynników, takich jak ilość okien, poziom nasłonecznienia pomieszczenia, jego lokalizacja (parter, piętro), a także sposób izolacji. Przy wyborze urządzenia przemysłowego, należy także zwrócić uwagę na poziom hałasu generowanego podczas jego pracy. Ciszę w pomieszczeniach zapewniają klimatyzatory stacjonarne typu split, w których głośna jednostka zewnętrzna jest oddalona od wydmuchującej chłodne powietrze jednostki wewnętrznej. 

Cechy mobilnych klimatyzatorów przemysłowych

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się mobilne klimatyzatory przemysłowe, które swą wydajnością nie ustępują urządzeniom stacjonarnym. Wyróżniają się kompaktową konstrukcją oraz kółkami transportowymi ułatwiającymi przenoszenie sprzętu. Urządzenia mobilne wymagają podłączenia rury wylotowej odprowadzającej ciepło poza chłodzone pomieszczenie. Klimatyzatory mobilne są wygodne w użyciu, ponieważ mogą być używane w różnych przestrzeniach w zależności od potrzeb. Pomimo tego, że urządzenia przenośne są droższe od stacjonarnych, inwestor nie musi ponosić kosztów związanych z montażem sprzętu.

Happy
Zadowolony
0 %
Sad
Smutny
0 %
Excited
Podekscytowany
0 %
Sleepy
Śpiący
0 %
Angry
Zły
0 %
Surprise
Zaskoczony
0 %
Previous post Jakie zalety ma klimatyzator przemysłowy SUPER COOL?
Next post Czym są klimatyzatory przemysłowe?